איזה רופא אני צריך?
רופא משפחה,
או רופא מומחה?

 
רופא המשפחה הוא הכתובת הראשונה שלך בכל פעם שמתעוררת בעיה רפואית - ועכשיו ניתן להזמין תור לרופא המשפחה גם ברשת (אפילו מדף זה!). ועם זאת, במספר תחומים אפשר לקבוע תור ישירות אצל רופא מומחה בתחום שבו התעוררה הבעיה. כך תדעו הכי טוב למי לפנות. מדריך

 
מאת: ד"ר דנה פלורנטין
פורסם בראשונה: 19.02.2007
עדכון אחרון: 16.02.2012
לתשומת לבך, השימוש באפשרויות השונות של "פייסבוק" עשוי לשתף את המידע שלך עם אחרים

איך מזמינים תור לרופא או לרופאה בכללית?
לוחצים כאן אם יש לך סיסמה לאתר השירותים של הכללית, "שירותים און־ליין". ניתן להזמין לתור לרופא או לרופאת המשפחה, לרופאי ילדים, לרופאי נשים, לרופאי עיניים, לרופאי עור ומחלות המועברות במגע מיני, לרופאי אף־אוזן־גרון, לרופאים אורתופדים ולפגישות ייעוץ גנטי עם אחות (לפני ההריון) ועם אחיות ליווי הריון במהלך ההריון.

לוחצים כאן אם אין לך סיסמה לאתר השירותים של הכללית, "שירותים און־ליין". ניתן להזמין תור לרופא או לרופאת המשפחה, לרופאי ילדים, לרופאי נשים, לרופאי עיניים, לרופאי עור ומחלות המועברות במגע מיני, לרופאי אף־אוזן־גרון, לרופאים אורתופדים ולפגישות ייעוץ גנטי עם אחות (לפני ההריון) ועם אחיות ליווי הריון במהלך ההריון.

וזהו?
זה הכל. פשוט נכנסים לדף הזימון, עם סיסמה או בלעדיה, ועוקבים אחר ההנחיות.

ואם אני אשכח את הסיסמה?
בכללית לא שוכחים סיסמה. בכניסה הראשונה שלך למערכת, ניתן להירשם לשירות הזכרת סיסמה שנשכחה. לאחר מכן, אם שוכחים את הסיסמה (קורה...), פשוט לוחצים על הכפתור "שכחתי סיסמה" - וסיסמה חלופית נשלחת אליך מיידית בדואר האלקטרוני.

אפשרות נוספת היא להתקשר למשרד המרפאה שלך בטלפון ולקבוע מועד לתור (לחץ/י כאן לאיתור המרפאות בכללית ומספרי הטלפון שלהן).

ורגע לפני ההזמנה, כאשר מתעוררת בעיה רפואית – למי צריך לפנות? לרופא המשפחה או לרופא מומחה בתחום שבו התעוררה הבעיה?
בכללית, הבחירה היא שלך. אנחנו, מצידנו, רוצים גם להמליץ. בכל בעיה רפואית שמתעוררת אנחנו ממליצים לפנות קודם כל אל רופא או רופאת המשפחה שלך.

עוד שימושונים לשירותך:

• איך מזמינים תור בלי סיסמה? פשוט!

• אבד לי הכרטיס? איך מקבלים חדש?

• אני והכללית – כל השאלות, כל התשובות

• איך מוציאים אישור לחדר כושר?

 


למה?

כי בכללית, רופא או רופאת המשפחה הם השותף שלך (או השותפה) לכל אורך הדרך, וגם הכתובת האישית שלך אצלנו. לא במקרה בכללית לא משלמים בעבור תורים אצל רופא או רופאת המשפחה, כפי שנהוג בחלק מהקופות האחרות! רופא או רופאת המשפחה בכללית עומדים לרשותך בכל עת, וללא הגבלה. ככה זה כששותפים לדרך.

 

למה כדאי לפנות דווקא לרופא או לרופאת המשפחה?

כי ברפואה, כמו בכל תחום, יש חשיבות רבה להיכרות האישית ולהיכרות לאורך זמן. אנחנו מקווים שרופא או רופאת המשפחה שלך ילוו אותך לאורך שנים, בבריאות שלמה וגם לעת מחלה. לכן חשוב לבחור שותף או שותפה טובים למסע.

 

מה הכוונה שותף או שותפה למסע?

מישהו או מישהי שיש לך איתם שפה משותפת וקשר טוב. אין לכך תחליף - גם מבחינת השירות שתקבל או תקבלי, וגם מבחינת התרומה לבריאות ולתחושת הביטחון האישי שלך. ואם את או אתה חשים שאין לכם שותף, אין שום בעיה! בכל עת תוכלו לבחור לעבור לכל אחד ואחת מבין אלפי רופאי המשפחה שלנו.

 

כלומר, אם "לא בא לי" על רופא או רופאת המשפחה שלי אני פשוט יכול לבחור מישהו או מישהי אחרת?

כן.


ואיך זה נעשה טכנית?

פונים למשרד המרפאה ומבקשים לעבור לרופא או לרופאה אחרת, או שפונים למרפאה חדשה ובוחרים רופא או רופאה שעובדים בה, או שבוחרים מספר השירות רופא או רופאה עצמאיים. בספר השירות אפשר להיעזר גם אם רוצים לבחור רופא או רופאת משפחה שעובדים במרפאה, כיוון שהוא מאגד את שמות כל הרופאים בכללית.

 

כן, אבל מי מעביר את התיק שלי בפועל?

אנחנו. את ואתה לא צריכים לעשות כלום! המרפאה החדשה שבה נמצאים הרופא או הרופאה החדשים שבחרת (או הרופא או הרופאה העצמאיים) ידאגו להעברת התיק הממוחשב שלך אליהם.

 

ואם אין לי מושג ירוק מי רופא או רופאת המשפחה שלי, או איפה המרפאה הקרובה...
אין בעיה! 
פשוט מחייגים 2700*, ונסייע לך.


אגב, מה זה רופא עצמאי?

כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך. בכללית ניתן לבחור בין רופאי משפחה שעובדים במרפאה מסוימת לבין רופאי משפחה שמקבלים בקליניקות פרטיות.

 

מה ההבדל?

יש אנשים שהמימד הנוסף של פרטיות, שמעניקה הקליניקה הפרטית, עובד בשבילם יותר. ויש אנשים שמעדיפים את השירותים הנלווים הנרחבים שאפשר לקבל במרפאה, כמו בית המרקחת הצמוד, משרד האחות, היכולת לקבל אישורים שונים במקום - ועוד. כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך.


מה עוד מייחד את רופאי המשפחה שלנו?

כל רופא לומד במשך שבע שנים, שאחת מהן היא שנת סטאז' (עבודה בפועל) בבית חולים. רופאים שבוחרים להתמחות ברפואת משפחה ממשיכים ולומדים בתוכנית ארבע-שנתית, הכוללת תשעה חודשי עבודה במרפאה קהילתית, שנת עבודה במחלקה פנימית בבית חולים, חצי שנת עבודה במחלקת ילדים בבית חולים, שלושה חודשי התמחות במחלקה פסיכיאטרית ועוד שתי תקופות בנות שלושה חודשים שבהן הם מתמחים במחלקות בית חולים, על-פי בחירתם.

 

במקביל לכך עושים רופאי המשפחה תואר נוסף הנקרא "דיפלומה ברפואת המשפחה". רק לאחר השלמת לימודים אלה הם זוכים לתואר "מומחה לרפואת משפחה" מהמועצה המדעית.

 

זו בדיוק הסיבה שרופא או רופאת המשפחה יכולים להעניק לך טיפול מתאים בזמינות ובנוחות מירביים. בהתאם לצורך, יפנה אותך רופא המשפחה לרופא מומחה בתחום הנדרש.

 

ואם אני רוצה לקבוע לבד תור לרופא מומחה?

בבקשה. בכללית הבחירה היא שלך! תוכל ותוכלי לבחור רופא עור, רופא עיניים, רופא אף-אוזן-גרון, רופא אורטופד ורופא נשים ללא שום הפניה, גם באינטרנט - וללא צורך בסיסמה. ניתן להזמין תור אצל רופאים אלה גם בטלפון, במוקד שירות הלקוחות, 2700*. לרופאים מומחים בשאר התחומים נחוצה הפניה מרופא המשפחה.

 

אגב, גם אם נראה לך שאתה זקוק לרופא מומחה, ברוב המקרים רופא או רופאת המשפחה שלך יכולים לפתור את הבעיה במהירות ובאופן מיטבי. גם במקרים כמו עין אדומה, כאבי גב, פריחה בעור, כאב באוזן או הפרשה מהאוזן - מומלץ לפנות קודם כל לרופא או רופאת המשפחה, שביכולתם לתת לך טיפול מתאים.

• לחץ/י כאן לשאלון האינטראקטיבי אבחון דיכאון.

שימושונים:
• לחץ/י כאן לדף איתור הרופאים של הכללית
• לחץ/י כאן לדף איתור המרפאות של הכללית
• לחץ/י כאן לדף איתור בתי המרקחת של הכללית
• לחץ/י כאן לדף איתור רופאי הלילה של הכללית
• לחץ/י כאן לדף איתור המר"מים של הכללית
• לחץ/י כאן לדף איתור בתי החולים של הכללית
• לחץ/י כאן לדף הטלפונים החיוניים של הכללית

לתשומת לבך, השימוש באפשרויות השונות של "פייסבוק" עשוי לשתף את המידע שלך עם אחרים


עד כה: 6 תגובות, ב-5 דיונים
לקריאת כל התגובות ברצף
5. למה לא לפנות ישר לרופא מומחה?
ש, 31/12/2012 00:42:26
4. כללית מושלם
סיל, אשדוד, 30/03/2011 07:21:53
3. עזבתי את מכבי לטובת כללית
נטלי, תל אביב, 26/10/2010 13:53:04
2. רופאים מעולים
אלכס, תל אביב, 28/07/2010 11:00:52
1. אישור מחלה
צבי, 04/03/2010 07:21:25
    אני חושב שכן
    רון, נתניה, 28/07/2010 10:48:36
 
מצטרפים לכללית   מצטרפים למושלם
מזמינים תור לרופאים   קונים ביטוח נסיעות!
  מידע    
 
   
 
     
 

מחלה בחדשות: חצבת - כל מה שצריך לדעת

ד"ר פנינה שטרית עושה סדר בבלגן

זימון תורים לרופאים ללא
צורך בסיסמה

כמה פשוט, ככה קל! ונוח! ומהיר!

 
שירותים ומידע